Вибір тапочок для дитячого садка

Рано чи пізно всі мами стикаються з проблемою вибору тих самих - красивих, зручних, легкоодягаємих - тапочок для улюбленого чада. Кімнатні домашні тапочки потрібні, щоб зігріти ніжки малюка вдома, якщо підлога прохолодна, а також забезпечити правильне формування стопи в умовах рівної поверхні підлоги. Але, крім того, дитячі тапочки - обов'язкова умова знаходження в групі дитячого саду.

Які функції вони повинні виконувати і як же не помилитися з вибором? Ми з радістю в цьому Вам допоможемо!

Основа основ - зручна міцна застібка

Звичайно, по початку в садку вихователі будуть допомагати Вашому малюку взувати капці. Однак в подальшому він повинен навчитися робити це без допомоги дорослих. Щоб не ускладнювати процес навчання, рекомендуємо Вам звернути увагу на дитячі кімнатні тапочки або без застібок взагалі, або з застібками-липучками. Такі моделі найбільш практичні і здолати їх самостійне взування дитині буде простіше всього. Що стосується будь-яких металевих застібок або шнурків, вони часом не кожному з батьків під силу, не кажучи вже про дитину.

Як правильно визначитися з розміром тапочок?

Великий запас при виборі будь-якого дитячого взуття - поняття неприпустиме, в принципі. Чи не обходить стороною це також процес вибору дитячих капців. Малюк більшу частину часу, як правило, знаходиться в русі і всіляко проявляє активність. Тому його ніжка повинна бути добре зафіксована. Тапочки не повинні спадати! Максимально допустимий запас довжини по устілці - не більше 0.5-1 см.

Погодьтеся, дитячі капці - не сама дорога взуття. Тому дуже важливо вибирати її за розміром, а не на виріст.

Підошва, гнучкість і підйом - на що звертати увагу?

Різні виробники сьогодні пропонують нам широкий вибір підошв кімнатних тапочок. Найбільш популярні матеріали для виготовлення підошви:

  • гума;
  • полівінілхлорид (ПВХ);
  • етиленвінілацетат (т.зв. «пінка»).

Всі варіанти по-своєму гарні. Наприклад, в тапочках на гумовій підошві можна ходити навіть по вулиці, а моделі з підошвою з пінки - найлегші. Крім того, слід звертати увагу, щоб підошва була гнучкою і при цьому міцною.

Важливо, щоб нові тапочки підійшли малюкові по підйому. Адже тканинний матеріал, з якого виготовлений верх виробу, практично не розтягується, тому, якщо край текстилю вгорі врізається в ніжку і застібки немає - ця модель дитині не підходить.

Тверді задники тапочок: безпека - понад усе!

Ще один нюанс: як правило, вихователі просять батьків приносити взуття для групи з твердим задником і щільними передками. Мабуть, в цьому найголовніша відмінність детсадовского взуття від домашнього. Навіщо це потрібно? Без нарікань на недбалість працівників дитячого закладу хочемо відзначити, що найчастіше на підлозі ігрової кімнати може перебувати безліч дрібних предметів для гри. Саме ущільнені задники і щільний носок беруть безпосередню участь в безпекі дитини, знижуючи ризик виникнення травм.

Навіщо потрібні устілки і які вони повинні бути?

Якщо Ваш вибір все-таки впав на кімнатне взуття з гумовими підошвами, то зверніть увагу, чи поставляються в комплекті устілки (в більшості тапок вони є в кожної моделі). Купуючи устілки окремо, можна вибирати як текстильні, так і шкіряні - це найкращі варіанти, тому що завдяки їм ніжка малюка не буде потіти. При наявності спеціальних медичних показань найкраще купувати ортопедичні устілки.

Підсумувавши все вищесказане ...

Таким чином, дитячі тапочки для садка повинні володіти:

  • щільною, але гнучкою підошвою - для захисту дитячої стопи від дрібних предметів на підлозі;
  • шкіряними або текстильними устілками - щоб уникнути підвищеної пітливості ступень;
  • твердим задником з підтримуючими подушечками - щоб запобігти випадковому подворачуванні суглобу по час активних ігор;
  • щільним миском - для захисту пальчиків при зіткненні стопи з твердою перешкодою на шляху;
  • надійної застібкою-липучкою - для гарної фіксації ніжки у взутті, а також для полегшення процесу взування.

Сподіваємося наші поради допоможуть Вам у виборі найкрасивішої, зручною і безпечною взуття для Вашого малюка!